Bizimle iletişim kur
Miao

Telefon numarası : +86-15652299852

Naber : +8615652299852

Otomotiv filtreleri temel olarak dört kategoriye ayrılır

May 19, 2022

1. Hava filtresinin işlevi.
Motorun düzgün çalışması için büyük miktarda saf havanın içeri çekilmesi gerekir. Havadaki zararlı maddeler (toz, kolloid, alümina, demir oksit vb.) solunursa silindir ve piston bileşenleri artar. yük ve anormal aşınma meydana gelir ve hatta motor yağı motor yağına karışarak daha fazla aşınma ve yıpranmaya neden olur., motor performansının bozulmasına ve ömrünün kısalmasına neden olur.Aynı zamanda hava filtresinin gürültü azaltma işlevi de vardır.En iyi kullanım etkisini elde etmek için hava filtresinin genellikle her 10.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.


2. Klima filtresinin rolü.
Araba kabinindeki havayı ve araba içindeki ve dışındaki hava sirkülasyonunu filtrelemek için kullanılır.Yolcuların sağlığını sağlamak için arabadaki havadan veya arabadaki havaya toz, kirlilik, duman kokusu, polen vb.Aynı zamanda klima filtresinin ön camı daha az buğulu hale getirme işlevi de vardır.En iyi etkiyi elde etmek için klima filtresinin genellikle her 10.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.
Yanlış anlama: Çoğu insan, filtre elemanının yalnızca klima yaz aylarında açıldığında çalıştığını düşünür;aslında tüm yıl boyunca arabaya giren havayı filtrelemek için kullanılır.Sağlığınızı korumak için bu küçük filtrenin etkinliğini göz ardı etmeyin!


3. Yağ filtresi.
İçten yanmalı motorun bir parçası olarak yağlama sisteminde çok önemli bir rol oynar.Yanma işlemi sırasında üretilen ve yağa karıştırılan motor yağı tarafından kademeli olarak üretilen metal aşınma kalıntıları, karbon parçacıkları ve kolloidler gibi yabancı maddeleri filtreleyebilir.Bu kirlilikler hareketli parçaların aşınmasını hızlandıracak ve yağlama yağı devresinin kolayca tıkanmasına neden olacaktır.Yağ filtresi, içten yanmalı motorun normal çalışmasını sağlar, içten yanmalı motorun hizmet ömrünü büyük ölçüde artırır ve ayrıca diğer bileşenlerin hizmet ömrünü uzatır.


4. Yakıt filtresi.
(benzin filtresi/benzin bölmesi/dizel bölmesi) işlevi
Yakıt filtresinin işlevi, motorun yanması için gerekli olan yakıtı (benzin, dizel) filtrelemek, toz, metal tozu, su ve organik madde gibi yabancı maddelerin motora girmesini önlemek, motorun aşınmasını ve yıpranmasını önlemektir. yakıt besleme sisteminin tıkanmasına neden olur.