Bizimle iletişim kur
Miao

Telefon numarası : +86-15652299852

Naber : +8615652299852

Araba hava filtresi nasıl kontrol edilir ve değiştirilir?

May 19, 2022

Araba hava filtresini kontrol etmek ve değiştirmek nispeten karmaşık değildir.Zamanı ve uygulamalı yeteneği olanlar için, arabanızın hava filtresini kendiniz değiştirebilirsiniz.Esas olarak aşağıdaki adımlarla.


1. Önce motor bölmesi kapağını açın ve hava filtresinin konumunu onaylayın.Genel olarak, arabada kaput anahtarı açılır ve ardından kaput açılır ve bir payanda ile doldurulur.

 

2.İkincisi, hava filtresinin yerini belirleyin.Hava filtresi genellikle motor bölmesinde bulunur.Bir tarafı hava giriş borusuna, diğer ucu motora bağlıdır.Kare bir plastik kara kutu görebilirsiniz ve hava filtresi elemanı içine yerleştirilmiştir.

 

3. Genel olarak, hava filtreli plastik kutu klipslerle sabitlenir.Sadece iki metal klipsi yukarı kaldırın ve tüm hava filtresinin üst kapağını kaldırın.Hava filtresini sabitlemek için vida kullanan bazı modeller de olacaktır.Bu sırada hava filtresi kutusundaki vidaları sökmek için uygun bir tornavida seçmeniz gerekiyor.Ardından içindeki hava filtresini görebilir, hava filtresini elle çıkartabilirsiniz.

 

4. Hava filtresi elemanını çıkardıktan sonra çok fazla toz olup olmadığını kontrol edin.Filtre elemanının uç yüzüne hafifçe vurabilir veya filtre elemanındaki tozu içten dışa doğru temizlemek için basınçlı hava kullanabilirsiniz.Musluk suyu ile durulamayın.Hava filtresinin karardığını ve tıkandığını kontrol ederseniz, yeni bir filtre ile değiştirmeniz gerekir.

 

5. Yeni hava filtresini takmadan önce hava filtresi kutusunun altını iyice temizlemek ve hava filtresinin altındaki tozu temizlemek gerekir.

 

6. Hava filtresi kutusu temizlendikten sonra yeni hava filtresini takın.Montaj sağlamlaştıktan sonra hava filtresi kutusunun kapağını sabitleyin ve takılan hava filtresi kutusunun sıkıca kapatıldığından emin olmak için klipsleri olduğu gibi takın.

 

7. Kurulum tamamlandıktan sonra motoru deneyiniz ve kurulumun normal olduğunu onayladıktan sonra motor kapağını kapatınız.